Naprawa powierzchni betonowych i żelbetu

Beton i żelbeton to stosunkowo odporne na niszczenie materiały budowlane. Umożliwiają tworzenie dużych, wytrzymałych konstrukcji. Dlatego są bardzo chętnie stosowane zarówno w budownictwie mieszkaniowym jak i w dużych obiektach przemysłowych. Odpowiednio zastosowane i wykonana będą przez wiele lat spełniać swoją funkcję. Jednak źle wykonane zbrojenie (przede wszystkim pokryte zbyt cienką warstwą betonu), zbyt duża porowatość betonu lub niektóre substancje chemiczne, takie jak chlorki mogą wniknąć i naruszyć strukturę betonu oraz wywołać korozję. Konieczne wtedy jest wykonanie naprawy betonu.

Naprawa posadzki betonowej

Wszelkie naruszenie konstrukcji betonowej, szczególnie w przypadku żelbetonu jest niebezpieczne dla całego budynku. Może mieć ono bezpośredni wpływ na trwałość danego obiektu, dlatego też wymaga szybkiej i sprawnej naprawy. Renowacja betonu i żelbetonu to złożone zagadnienie, a sposób i materiały użyte do jego wykonania zależą w dużej mierze od konstrukcji naprawianego elementu. Najczęściej zabieg renowacji lub naprawy betonu dotyczy posadzek, elementów konstrukcyjnych, wsporników żelbetowych oraz innych elementów konstrukcyjnych budynku. Przeprowadza się też wyrównywanie płaszczyzn betonowych.


Środki do naprawy posadzek betonowych i elewacji na zewnątrz

naprawa-zelbetonu
Ważne jest aby tego typu zabiegi były wykonywane skutecznie. Po pierwsze, zaleca się aby, naprawa betonu i żelbetonu była wykonywana surowcami o podobnych parametrach chemicznych i fizycznych do powierzchni naprawianej. Po drugie istotne jest staranne oczyszczenie danego miejsca z resztek starego betonu aby uzyskać solidne i zwarte podłoże. W przypadku stwierdzonej korozji zbrojenia należy je starannie oczyścić z rdzy, a następnie zabezpieczyć pręty przed dalszą korozją, pokrywając je odpowiednią powłoką. Tak przygotowaną powierzchnię można wypełnić. Zalecamy aby naprawa żelbetu i betonu była wykonywana przy użyciu profesjonalnych materiałów budowlanych. Dobiera się je biorąc pod uwagę wielkość uszkodzeń pierwotnej powierzchni i jej przeznaczenia. Pozwoli to usprawnić pracę i zapobiec kolejnym uszkodzeniom.

reprofilacja_i_naprawa_betonureprofilacja_betonu

Naprawa betonu - kontakt

Nasza firma oferuje profesjonalne materiały do reprofilacji betonu. Umożliwiają one renowację konstrukcji żelbetowych i betonowych, żelbetu oraz konstrukcji obciążonych dynamicznie. Dzięki nim będziecie mogli sprostać wszelkim problemom związanym zarówno z koniecznością naprawy posadzki betonowej lub naprawy powierzchni betonowych.

W celu uzyskania dalszych informacji zachęcamy do zapoznania się z stroną internetową lub bezpośredniego odwiedzenia nas w siedzibie w Katowicach w celu rozmowy z naszymi fachowcami.


Masz Pytania? Potrzebujesz informacji?