Co położyć na podłogę na balkon lub taras?

Spokojny, niedzielny poranek z kawą na tarasie lub balkonie to marzenie wielu osób. Żeby jednak mogło się ziścić musisz podjąć szereg decyzji dotyczących budowy takiego obiektu. Najważniejszą z nich jest odpowiedź na pytanie: co na taras?

Najlepsza podłoga na taras i balkon

Na rynku popularne materiały do wykończenia podłogi na tarasie lub balkonie to: deski, deski kompozytowe, kamień naturalny lub taras betonowy. Wybór odpowiedniego materiału zależy od możliwości finansowych i przeznaczenia Waszego nowego miejsca relaksu.


Najtańsze rozwiązanie: deski na balkon lub taras

Wybór desek na taras jest zwykle pierwszym pomysłem. Drewno jest lekkie, wolno się nagrzewa (co ma znaczenie przy tarasach od strony południowej), ma wiele faktur i kolorów. To rozwiązanie ma jednak kilka wad. Po pierwsze, deski na taras wymagają odpowiedniej konserwacji, inaczej szybko stracą one swój dobry wygląd i ulegają zniszczeniu. Co jakiś czas trzeba je odpowiednio zaimpregnować w celu zabezpieczenia przed wilgocią. Dosyć trudno jest je też utrzymać w czystości, szczególnie, jeśli wybierzemy deski ryflowane. W wilgotnych miejscach mogą nawet zarastać mchem. Deski na taras to najtańsze, a jednocześnie najmniej trwałe rozwiązanie.

Deski na taras

Deski kompozytowe na taras

Deski kompozytowe na taras lub balkon - efektowne i praktyczne

Deski kompozytowe na balkon lub taras to kolejna możliwość. Są one zrobione z mieszanki drewna iglastego z dodatkiem mieszanek z tworzywa sztucznego. Całość zawiera domieszki zabezpieczające przed grzybami, mrozem, wilgocią i wzrostem mchów lub glonów. Są też wystarczająco lekkie aby nadawały się jako deski na balkon i nie wymagały przy tym bardzo masywnych podpór co może być konieczne w przypadku kamienia na balkonie. Oferowane przez nas deski kompozytowe tarasowe nie wymagają, oprócz utrzymania w czystości, praktycznie żadnej uwagi.

W zgodzie z trendami: Taras betonowy

Bardzo modnym rozwiązaniem są obecnie tarasy betonowe. Poza niewątpliwymi zaletami takimi jak trwałość wyższa niż w przypadku desek tarasowych, łatwość utrzymania i estetyka posiadają one też pewne wady. Nieodpowiednio zabezpieczony taras betonowy może się pylić i kruszyć. Można tego uniknąć używając naszych mas betonowych, które wyglądają równie efektownie, nie mając przy tym wad tradycyjnego betonu. Są trwałe, łatwe w utrzymaniu, a przy prawidłowym ich wykonaniu chętnie pomogą Wam nasi fachowcy..
Taras betonowy
Betonowe tarasy producent


Kamień tarasowy - ponadczasowe rozwiązanie na taras i balkon

Eleganckim i trwałym rozwiązaniem jest kamień tarasowy. Jest jednym z droższych ale też najbardziej trwałym z rozwiązań. Dodatkowym atutem jest możliwość wyboru kamienia na taras spośród wielu faktur, kształtów i kolorów. Głównym ograniczeniem tego typu podłogi na tarasie jest konieczność solidnego jej wykonania oraz możliwości finansowe. Konieczne jest zrobienie solidnych fundamentów i staranne ułożenie samego kamienia. W przypadku kamienia na balkonie ważne jest także przygotowanie odpowiednich podpór. Kamienny balkon możesz wykonać sam, lecz jeśli chcesz uniknąć problemów związanych z jego instalacją, zdecyduj się na zakup kamienia na taras wraz z jego montażem. Po ułożeniu, kamień na tarasie nie wymaga praktycznie żadnych zabiegów pielęgnacyjnych, dlatego nasi klienci często decydują się na tego typu podłogę.

Wybór podłóg na balkon i taras jest bardzo zróżnicowany. Jeśli nie wiesz jaką podłogę wybrać na swój taras lub balkon, napisz do nas. Zaproponujemy i pomożemy wybrać rozwiązanie najtrafniej odpowiadające Twoim potrzebom

Taras z kamienia i betonu
Taras betonowy - kamień

Masz Pytania? Potrzebujesz informacji?